7 Adımda Unutulamayacak Balayı Planı

7 Adimda unutulamayacak balayi plani

Düğünler oldukça streslidir. Misafirleri karşılamak, düğün planında beklenmedik gelişmelerle karşılaşmak ve davetlilerin beklentilerini gerçekleştirme çabaları, yeni evli çiftlerin düğün gecesi yorgunluktan çökmüş bir vaziyette ayakkabılarını çıkartmaksızın yataklarına yatıp uyumalarına sebep olabiliyor. Balayı sizin, hayat arkadaşınızla rahatlama ve dinlenme yeriniz olmalıdır, başka bir yer değil. İşte bu makalede ömür boyu unutulmayacak, geçirdiğiniz zamanı eşsiz ve stresten uzak kılacak bir balayı için basit ama önemli adımları size aktarmaya çalışacağız.

1. Bütçenizi Hesaplayın

Düğün sırasında size birçok hediye gelse bile, balayı genellikle biraz maliyetli olur.  Ne kadar para ayırabileceğinizi ve rahatça ne harcayabileceğinizi hesaplayın. Bu bütçe sıkıntısı ‘’ rüya gibi bir balayı’’ anlayışını ortadan kaldırabilir, fakat sevdiğiniz kişi ile beraber iseniz, balayınızı kendi şehrinizde ya da Jamaika sahillerinde geçirmeniz hiç bir şeyi değiştirmeyecek ve mutluluğunuzu etkilemeyecektir.

2. Balayına Gerçekten Gitmek İstiyor musunuz?

7 Adimda unutulamayacak balayi plani1

Düğün stresi ve heyecanından sonra, muhtemelen zaman biraz yavaş ilerleyecektir. Bazı insanlar, sürekli bir şeyden diğerine doğru yönelmeyi, farklı şeylere odaklanmayı tercih ederler. Bazıları da, acele etmeden sadece tek bir şeye odaklanmaktan haz duyarlar. Siz planlarınızı yaparken, sadece ona odaklanmayı deneyin ve balayınızın planını hayalinizdeki tatile uyarlayın. Öyle ki,  gerçekten anınızın tadını çıkaracağınız ve hayat arkadaşınızla, stresten uzak ve keyifli zamanlar geçirebilin. Prosedürlerden uzaklaşıp hayalinizdeki balayına çıkarsanız, balayı tatili dönüşünde stresinizi üzerinden atmak için ayrıca başka bir tatile ihtiyaç duymayacaksınız.

3. Seyahat Süreniz Değil, Tatil Yapacağınız Süre Uzun Olmalı

İlk kural; yolculuk süreniz, balayı sürenizin %10’undan uzun olmamalıdır. Buna havaalanına ulaşmaya çalışırken harcadığınız zaman, güvenlik, bagaj kontrolleri, bilet kontrolleri, bagaj yerleştirmek ve asıl yolculuk zamanlarınızın hepsi dahildir. Eğer arabanızla ülke turuna çıktıysanız, bunu bir istisna olarak kabul edebiliriz. Bu durumda, konaklama süreniz asla toplam tatil sürenizin 3’te 1’inden fazla olmamalı. Tatil zamanınızı, yolculuk sürenizi ve çeşitli yerlerde harcayacağınız zamanı hesaplayarak planlayın.

4. Balayına Gideceğiniz Yerin Hava Durumunu Sıklıkla Kontrol Edin

7 Adimda unutulamayacak balayi plani2

Tropikal bir adada geçirilecek bir balayı gerçekten de çok romantik olabilir, fakat kasırganın etkisiyle, kaldığınız yapının su alması balayınızı etkileyebilir. İşte tam da bu yüzden, gideceğiniz yerin o günlerdeki hava durumunun ve gideceğiniz dönemdeki genel iklim yapısının planlarını yaptığınız balayı için elverişliliğinden emin olun ve balayınızda gerçekten ne yapmak istediğinizi göz önünde bulundurarak yola çıkın. Tatilinizi sahil kenarında planlıyorsanız, tayfun riskinin olmadığından emin olun ve bilin ki ortam sıcaklığı 35 °C’nin üstündeyken kayak yapmanız imkansızdır!

5. Günlerinizi İlişkiniz İçin Etkin Olarak Kullanın

Evlilik hazırlığında olan bir çiftin, hayatlarında yapacakları değişiklikleri yapılandırma süreci onların çok fazla zamanını alır. Yani düğün, balayı için ve balayı dönüşününde evinizde dinlemeniz için gerekli olan zamanı doğru bir şekilde hesapladığınızdan emin olun. İnsanlar genelde, evlilik sonrası bir alışma süresinin gerekliliği fikrine katılmazlar. Lakin düğün hazırlığınızda ya da balayınızda, fazladan tek bir gün bile işinizi kolaylaştıracaktır. Bu günlerde eşinizi tanıyıp, beraber çeşitli aktiviteler yaparak, birbirinize alışır ve tanırsınız. Bu da hayatınızı olduğunuzdan çok daha eğlenceli bir hale getirip, sizin de eşinizle beraberken çok daha mutlu olmanızı sağlar.

6. Uygun Kıyafetler Seçin

Birçok yer balayında sizleri karşılarken, özel olarak tasarlanmış ya da dikilmiş kıyafetler sunabiliyor. Bu deneyimi yaşamak, tamamen sizin bütçenize ve balayınızı geçirdiğiniz yerin hizmetlerine bağlıdır. İsterseniz kabul edebilir ya da etmeyebilirsiniz bu sizlere kalmış. Balayına çıkmadan önce, gündelik giysilerinizi yanınıza alırken, akşam yemeği için giyeceğiniz kıyafetlerinizi hazırlarken,  yanınıza şık kıyafetler ve beyler için kravat ya da bant yaka gömlek almayı unutmayın. Ek olarak mayonuzu, iç çamaşırlarınızı ve genel ihtiyacınız olan kıyafetlerinizi de unutmayın.

7. Neden Burada Olduğunuzu Unutmayın

7 Adimda unutulamayacak balayi plani3

Balayı, eşiniz ve kendinize aşkınızı kutlamak ve birbirinize verdiğinizi değeri göstermek için ayırdığınız zamandır. Eşinizden başka hiçbir şeyi düşünmeden, bütün zamanınızı bir birinize ayırmalısınız. Düğün esnasında zaten birçok şeyle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Zamanınızın değerini bilin ve sevginizle işiniz arasında kalmayın, tabii ki bütün zamanınızı eşinize ayırın çünkü gerçek hayatınıza geri döndüğünüzde emin olun bol bol çalışacaksınız. Zamanınızı başka şeyler için değil, eşinizle akşamları bol bol yıldızları izlemek, sahil kenarında ya da patikada yürüyüşe çıkmak, sevginizi dile getirmek için harcayın.

Kaynak: Lifehack.org
Ceviri: LifehackTR.com
Çevirmen: Gizem Yediçam

“7 Adımda Unutulamayacak Balayı Planı” üzerine bir düşünce

Bir Yorum Yaz